ویژه نامه ها

گالری تصاویر

خواهر خوانده های اصفهان

شهرهاي تاريخي جهان بعضاً به واسطه زمينه هاي تاريخي فرهنگي مشترکي که دارند، سعي در حفظ و حراست از آنها داشته و در اين راستا نسبت به ايجاد يک رابطه غير متمرکز از طريق انعقاد قراردادي موسوم به خواهرخواندگي اقدام نموده و سعي مي کنند با اعزام گروههاي کارشناسي از تجربيات يکديگر استفاده نمايند.
شهر اصفهان نيز به عنوان اولين قدم در اين زمينه با شهر تاريخي شيان از جمهوري خلق چين رابطه خواهرخواندگي برقرار و پس از آن يادداشت تفاهم ديگري با شهر کوالالامپور در کشور مالزي منعقد کرد.
براساس قرارداد خواهر خواندگي اين شهرها در زمينه هاي مختلف فرهنگي، اجتماعي، عمراني و ... با يكديگر همكاري مي كنند. شهر اصفهان نيز تاكنون پذيراي هيات هاي زيادي از شهرهاي خواهرخوانده اش بوده است كه حاصل اين ديدارها تحولات به وجود آمده در اين شهر تاريخي است.
هم اکنون اصفهان با ۷ شهر ديگر قرارداد خواهرخواندگي دارد که عبارتند از:
بارسلونا- اسپانيا، فلورانس- ايتاليا، سن پيترزبورگ - روسيه، ياش - روماني كوالالامپور - مالزي
فرايبورگ- آلمان، ايروان - ارمنستان، هاوانا – کوبا، کويت – كويت شيان- چين و لاهور پاكستان
بر اساس قرارداد خواهرخواندگي که در زمينه هاي مختلف فرهنگي - اجتماعي - عمراني و ... منعقد ميشود. شهرهاي مذکور پذيراي هيئتهای زيادي بوده اند. حاصل اين ديدارها، تحولات بوجود آمده در اين شهر تاريخي است.

نام شهر نام کشور تاریخ عقد خواهر خواندگی
کوالالامپور مالزی ۲ تير ۱۳۷۶
فرايبورگ آلمان ۶ آبان ۱۳۷۹
فلورانس ایتالیا ۲۲ شهريور ۱۳۷۷
یاش رومانی ۲۰ ارديبهشت ۱۳۷۸
بارسلون اسپانیا ۲۴ دی ۱۳۷۸
ایروان ارمنستان ۸ ارديبهشت ۱۳۷۹
کویت کویت ۳۰ خرداد ۱۳۷۹
هاوانا کوبا ۱۸ اسفند ۱۳۷۹
لاهور پاکستان ۱ مرداد ۱۳۸۳
سن پِترزبورگ روسیه ۲۰ آبان ۱۳۸۳
داکار سنگال ۴ آذر ۱۳۸۸
بعلبک لبنان ۱۳ مهر ۱۳۸۹
شیان چین ۱۷ ارديبهشت ۱۳۶۸

یادداشت

"روابط عمومی به مثابه پلی است میان مخاطبان یک سازمان و مخاطبان"؛ این تعریف یکی از ده ها تعریفی است که برای تعیین وظائف روابط عمومی عنوان شده است و بر همین اساس هم نقش های مهم و متعدد درون و برون سازمانی برای واحد روابط عمومی مستقر در یک سازمان تعریف می شود كه از... ادامه مطلب